Instruktorzy i asystenci

Instruktor główny VI stopień

Dariusz Muraszko, czarna szarfa Polskiego Zrzeszenia Kung Fu Wu Shu.

 1988                         2018
instr 01cb DariuszMDariusz Muraszko

 

 

 

 


W latach 1988 - 1989 członek Krajowej Rady Instruktorów Kung Fu przy Polskim Związku Karate. Od 1989 roku (przez 10 lat) Członek Zarządu Polskiego Zrzeszenia Kung Fu / Wu Shu. Obecnie Członek Polskiej Federacji Kung Fu, instruktor stylów: Hu Lung Pai oraz Wu Taijiquan. Wielokrotnie brał udział w turniejach sportowych uzyskując między innymi: pierwsze miejsce w konkurencji set sparing na III Ogólnopolskim Turnieju Kung Fu (Słupsk 1989r.), pierwsze miejsce na Okręgowym Turnieju Kick Boxingu (Kołobrzeg 1989r.), drugie miejsce w Taijiquan na Mistrzostwach Polski Polskiego Zrzeszenia Kung Fu / Wu Shu (Płock 1993r.).

Treningi Kung Fu rozpoczął w 1982r. mając 15 lat w Słupskiej Szkole Hu Lung Pai. Trzy lata później zaczął w niej prowadzić zajęcia jako asystent, a w 1986r. przejął obowiązki instruktora. Po roku 1990, kiedy jego nauczyciel nie był już w stanie odtworzyć form (Tao Lu) zawierających techniki i koncepcje polskiego przekazu Hu Lung Pai, Dariusz Muraszko został jedynym instruktorem / egzaminatorem propagującym ten kierunek Kung Fu Vo. Wpływ na całokształt wiedzy oraz jego umiejętności mieli tacy nauczyciele jak:

 • prof. Mark Langweiler (Wu Taijiquan, Qigong)
 • Ryszard Wierzba (Hu Lung Pai / Long Ho Kung Fu Vo)
 • Zhang Zheng (Shaolin: Ji Ben Gong, Gong Li Quan)
 • mistrz Zhang Shan (Taijiquan)
 • mistrz Zhang Feng Jun (Hu Quan, Lung Quan, Wu Taijiquan, Qigong)
 • Stanisław Ścieżka (Shaolin Lao Hu z przekazu Shi Xing Qi)
 • dr Yang Jwing - Ming (Qigong)
 • sifu Carlos A. Moreira (Pao Wong Kuen)

Aktualnie instruktor Dariusz Muraszko naucza Kung Fu / Taijiquan w Słupsku i Koszalinie.

kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. oraz Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Praktyk V stopień

Grzegorz Radelczuk, czarna szarfa.

instr 03a GrzegorzR

 

 

 

 

 

W wieku 14 lat zaczął trenować wschodnie sztuki walki, głównie różne odmiany karate. Dało mu to dobry fundament do uprawiania stylu Hu Lung Pai, którym to zajmuje się nieprzerwanie od 2003 roku. W 2011r. zdał egzamin na stopień praktyka i uczy Kung Fu w Dębnicy Kaszubskiej. Grzegorz Radelczuk ćwiczy także styl Wu Taijiquan oraz Qigong, co czyni z pasją od 2006r.

 

Asystent - Instruktor IV stopień

Adam Leszczyński, brązowa szarfa.

instr 02a AdamL

 

 

 

 

 

Były Sekretarz Stowarzyszenia Hu Lung Pai Kung Fu w Polsce, asystent - instruktor stylu Hu Lung Pai. Był uczestnikiem turniejów / Mistrzostw Polski Kung Fu stając na podium w kategorii san shou (wolna walka). Uprawiane Kung Fu rozpoczął w 1988 roku mając 13 lat w Słupskiej Szkole Hu Lung Pai. Stopień asystenta uzyskał w 1994 roku, natomiast cztery lata później - uprawnienia instruktorskie. Prowadził zajęcia stylu Hu Lung Pai w Kołobrzegu oraz san shou w Słupskiej Szkole Detektywów i Pracowników Ochrony. Obecnie naucza san shou w B.S.K.F. i T.C.

konrakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Asystent - Instruktor IV stopień

Grzegorz Michalak, brązowa szarfa.

instr 04a GrzegorzM

 

 

 

 

 

W 1995 roku mając 18 lat rozpoczął naukę Kung Fu w Słupskiej Szkole Szkole Hu Lung Pai.
Zafascynowany chińską sztuką walki szybko zrozumiał, że będzie ona stanowiła nieodzowną część jego życia. Po kilku latach treningów w Słupsku naukę Kung Fu kontynuował w Koszalinie, gdzie w roku 2007 zdobył stopień asystenta. Obecnie reprezentuje grupę Hu Lung Pai oraz Wu Taijiquan w Bobolicach.

kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Asystent IV stopień

Paweł Straszak, brązowa szarfa.

instr 05a PawelS

 

 

 

 

 

Swoją przygodę z Kung Fu rozpoczął jesienią 1999 roku w legendarnym Domu Kultury Kolejarza (Słupska Szkoła Hu Lung Pai). Paweł konsekwentnie zdawał egzaminy na poszczególne stopnie wtajemniczenia i w maju 2005 wywalczył tytuł asystenta w kategorii junior. Trzy lata później potwierdził swoją dojrzałość i przywiązanie do sekcji angażując się w pomoc podczas prowadzenia treningów. Nieudawanym otwarciem na ludzi zaskarbił sobie wdzięczność niezliczonej rzeszy uczniów. Brawo!

 

Asystent IV stopień

Arkadiusz Karolak, brązowa szarfa.

instr 06a ArkadiuszK

 

 

 

 

 

Naukę stylu Hu Lung Pai i Wu Taijiquan rozpoczął jesienią 2011 roku w Koszalinie. Jego codzienne poranne treningi na boisku szkolnym skutkowały szybkim wzrostem umiejętności, także sukcesywnym zdawaniem egzaminów na kolejne stopnie wtajemniczenia. Ostatni test z roku 2017 – tym razem asystencki – komentowany był w sekcji przez wiele miesięcy. Arkadiusz po blisko dwugodzinnych walkach kontaktowych z różnymi przeciwnikami (pierwsza część w Koszalinie, druga w Słupsku) potwierdził formę i uzyskał stosowny wpis do legitymacji. Wymieniony niezmiennie pomaga w prowadzeniu regularnych zajęć chińsko - wietnamskiej sztuki walki Hu Lung Pai. Brawo!

 

Uwaga! Asystenci wymienieni poniżej (brązowa szarfa) byli szkoleni przez instruktora Dariusza Muraszko.
Obecnie nie mają oni zgody / rekomendacji na formalne nauczanie.

Asystenci - IV stopień

 • Grzegorz Redloch,
 • Piotr Wierzba,
 • Maciej Żmuda (junior),
 • Kamil Gumienny (junior),
 • Emil Trela (junior),
 • Dawid Siedlecki,
 • Antoni Piwowarczyk,
 • Katarzyna Fuszara,
 • Jakub Szumko (junior),
 • Maciej Kodzis.